Realizace půdní vestavby

Kompletní přeměna nevyužitého půdního prostoru na mezonetový půdní byt. Bylo nutné získat souhlas památkové péče, protože dům přiléhá k chráněné památkové zóně, stavební povolení a s tím další související povolení, protože se jednalo o změnu využívání prostoru. Díky nemožnosti výrazné změny vzhledu střechy a průčelní fasády měla rekonstrukce řadu limitujících faktorů, které bránily prostor využít na 100%.

V rámci této přeměny bylo nutné ubourat část komínů, odvést přes 50 tun suti, vyztužit podlahu železnými traverzami, upravit vzhled střechy, vyměnit střešní krytinu, zavést ze spodních pater vodu, topení, elektrickou energii, vybudovat sociální zázemí, nové podlahy, příčky a podhledy vč. jejich zateplení a zvukové izolace. Velkým oříškem bylo zabezpečit konstrukci střechy protipožárním opatřením s odolností na 30 minut.

Interiér dokreslují 2 schodiště z masivu, bezpečnostní sítě, které propouští sluneční svit z jižní strany bytu do tmavší, severní části, kde je nedostatek oken, kvůli požadavkům památkářů. Kuchyňská linka a nábytek byl vyroben na míru.